کد خبر : 1989
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 - 7:50

سخنی با حامیان دکتر سعید محمد

سخنی با حامیان دکتر سعید محمد

به نام خدابا عرض سلام خدمت همراهان گرامیبالاخره ماهها رایزنی و انتظار به سر رسید و کاندیداهای بالقوه ثبت نام خود را در انتخابات ریاست‌ جمهوری نهایی کردند. برای بنده از چند ماه پیش کاندیداتوری افرادی که امروز ثبت نام کردند مسجل بود و به نظرم در مواردی حتی ثبت نامی ها از تعداد افراد

به نام خدا
با عرض سلام خدمت همراهان گرامی
بالاخره ماهها رایزنی و انتظار به سر رسید و کاندیداهای بالقوه ثبت نام خود را در انتخابات ریاست‌ جمهوری نهایی کردند. برای بنده از چند ماه پیش کاندیداتوری افرادی که امروز ثبت نام کردند مسجل بود و به نظرم در مواردی حتی ثبت نامی ها از تعداد افراد مورد انتظار کمتر بود.(افرادی نظیر آقای قالیباف، فتاح، بذرباش و … ثبت نام نکردند). با توجه به اتفاقات پیش آمده در ثبت نام امروز کاندیداها نکات زیر را خدمت همراهان عزیز عرض می کنم.

  1. همانطور که خدمت دوستان عزیز عرض کردم بنده از چند ماه قبل با فرض و علم به اینکه همه کاندیداهایی که امروز ثبت نام کردند، کاندید خواهند شد با توجه به تحقیقات شخصی به این جمع‌بندی رسیده بودم که بهترین گزینه در شرایط فعلی برای قوه مجریه کشور دکتر سعید محمد است و با توجه به این اطمینان از چند ماه پیش برای ایشان تبلیغ می‌کنم. بنابراین از اتفاقات امروز و کاندیداهای ثبت نامی نه تنها هیجان زده نشده بلکه ناراحت نیز نشدم. اعتقاد قلبی ام هم بر این است که علی رغم اعتماد و احترام به همه کاندیداهای جبهه انقلاب، همچنان دکتر سعید محمد بهترین گزینه برای اداره کشور می باشد. بنابراین کمافی السابق به حمایت خویش از ایشان ادامه داده و مسیر شروع شده را با قدرت ادامه خواهم داد.
  2. جریان های سیاسی به طور اتفاقی پس از مناظرات انتخابات سال ۸۸، به این جمع بندی رسیدند که حضور در مناظرات انتخاباتی بصورت فردی امکان‌پذیر نبوده و حتماً باید با تقسیم کار در مناظرات حاضر شوند. بنابراین هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا به این قاعده در انتخابات ریاست جمهوری دو دوره گذشته یعنی سال ۹۲ و ۹۶ پایبند بوده و به صورت تیمی در انتخابات شرکت کردند و نتیجه گیری در مورد کاندیدای نهایی جریان خودشان به هفته آخر موکول شده است. این انتخابات هم با توجه به حساسیت بسیار بالای آن در صحنه داخلی و خارجی از این قاعده مستثنا نبوده و ثبت نام کاندیداهای متعدد از جریان‌های مختلف سیاسی با این هدف می باشد. بنابراین ساده انگاری است که فکر شود آقای دکتر سعید محمد، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی و یا حتی دکتر سعید جلیلی باید به صورت فردی در انتخابات شرکت می کردند و کاندیدای دیگری نباید از جریان اصولگرایی و انقلابی در انتخابات حاضر می‌شد. تماس امروز دکتر سعید محمد با دکتر سعید جلیلی و دعوت از ایشان برای کاندیداتوری را نیز در این راستا باید تحلیل کرد. همانطور که دکتر سعید محمد بارها تاکید کرده‌اند در چند ماه گذشته جلسات مختلفی را را با همه کاندیداهای جریان انقلاب برگزار کرده اند و قطع به یقین هماهنگی مناسبی بین این بزرگواران وجود دارد. بطور مثال همانطور که دوستان عزیز مستحضر هستند در آخرین مورد آن، چند روز پیش آقایان قاسمی، رضایی و دکتر سعید محمد هم با هم جلسه ای را داشتند. بنابراین نه تنها نباید از ثبت نام همزمان چندین کاندیدا از جبهه انقلاب ناراحت شد، بلکه باید آن را به فال نیک گرفت و امیدوار بود کاندیداهای انقلاب با هماهنگی کامل با یکدیگر در صحنه انتخابات حضور داشته باشند.
  3. با توجه به نکاتی که خدمت دوستان عزیز عرض شد میتوان دو نوع رقابت را برای دکتر سعید محمد در نظر گرفت: در رقابت اول که بسیار مهمتر است هدف باید حفظ وحدت درجبهه خودی و هماهنگی با کاندیداهای دیگر در مقابل جریان حاکم بوده و رای آوری جریان انقلابی را بر رای آوری شخص ترجیح داد. رقابت دوم نیز که از اهمیت خاصی برخوردار است مربوط به رقابت درون گفتمانی بین کاندیداهای جبهه انقلاب می باشد. در این مرحله باید تمام توان خود را به کار ببریم تا برای جریان اصولگرایی و عامه مردم، دکتر سعید محمد به عنوان کاندیدای اصلح شناخته شود و در نهایت سایر کاندیداهای جریان انقلاب به نفع ایشان کناره گیری نمایند. این حرف شعار نبوده و بسیار در دسترس می باشد.
  4. از آنجا که عمده حامیان جریان انقلاب نگاه الهی به بحث انتخابات دارند، این نکته باید مد نظر دوستان قرار گیرد که عمل به تکلیف از نتیجه مهم تر است گرچه نتیجه نیز به نوبه خود بسیار بسیار مهم بوده و قطع به یقین در صورت حصول نتیجه مطلوب و مورد انتظار جبهه انقلاب، گفتمان حق تقویت خواهد شد. بنابراین باید پذیرفت که که هر اتفاقی در این مسیر روی دهد خیر مطلق بوده و قطع به یقین به صلاح مردم و کشور می باشد. بنابر این باید با تمام توان تلاش کرده و نتیجه را به خداوند متعال سپرد.
  5. همان‌طوری که بارها نیز خدمت دوستان عزیز عرض شده است آقای دکتر سعید محمد با تمام توان وارد عرصه انتخابات شده و به برنامه‌ای برای انصراف از انتخابات ندارند و قطع به یقین اگر هدفشان غیر از حضور تا لحظه آخر در صحنه انتخابات می بود نیازی به این همه سعی و تلاش و استعفا از قرارگاه خاتم نبود. بنابراین بدون توجه به شایعات به حمایت از ایشان ادامه داده و هر تصمیمی که از سوی ایشان آن گرفته شود باید مورد احترام جمع قرار گیرد.
  6. با رصد اتفاقات چند ماه اخیر به راحتی می توان به این نکته پی برد که حتی یک مورد هم وجود ندارد که در آن کاندیداهای احتمالی جریان اصلاحات به نقد خودشان پرداخته و همدیگر را مورد حمله قرار دهند. اما متاسفانه با بی بصیرتی برخی از حامیان کاندیداهای جریان انقلاب و برخی از بزرگان جریان ارزشی، در چند ماه اخیر بیشترین حملات به کاندیداهای این جریان از سوی خودی ها بوده و این قضیه بیشترین کمک را به جریان مقابل کرده است. لذا از دوستان عزیز تقاضا مندیم ضمن حمایت از کاندیدای مدنظر خودشان، وارد درگیری با حامیان سایر کاندیداهای جبهه انقلاب نشده و همواره ادب و احترام را نسبت به سایر همسنگران رعایت نمایند.

با احترام
حامد تیموری

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.