کد خبر : 1810
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 16 اردیبهشت 1400 - 8:12

نامه سعید محمد به کاندیداهای ریاست جمهوری

نامه سعید محمد به کاندیداهای ریاست جمهوری

بسم الله الرحمن الرحیم برادران عزیز و ارجمندم نامزدهای محترم سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  سلام علیکم ؛ ایام شهادت مولیالموحدین علی بن ابیطالب علیهالسلام را تسلیت عرض نموده و امیدوارم عزاداریها و طاعات در شب‌های عزیز قدر مقبول درگاه قادر متعال قرار گیرد. مطالعه ی تجربه رقابت‌های انتخاباتی در دوره‌های گذشته و همچنین وضعیت

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران عزیز و ارجمندم نامزدهای محترم سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 

سلام علیکم ؛

ایام شهادت مولیالموحدین علی بن ابیطالب علیهالسلام را تسلیت عرض نموده و امیدوارم عزاداریها و طاعات در شب‌های عزیز قدر مقبول درگاه قادر متعال قرار گیرد.

مطالعه ی تجربه رقابت‌های انتخاباتی در دوره‌های گذشته و همچنین وضعیت حاکم بر کشور و مردم عزیزمان برآنم داشت تا مطالبی را با شما برادران عزیز در میان بگذارم.

انقلاب اسلامی مردم ایران پیروزیِ گفتمانیِ مردمی خداباور و ستمدیده و مظلوم بر حکومتی وابسته و مستبد بود که بحمدالله در طول ۴۲ سال گذشته با وجود موانع و سختیها و دشمنیهای فراوان با تبعیت از رهنمودها و اوامر نورانی امامِ راحل و رهبر عظیمالشان انقلاب و حضور پررنگ و ایثارگونهی مردم وفادار دستاوردهای بزرگ، افتخارآفرین و درخور توجهی را به ارمغان آورده است.

در کنار دستاوردها، موفقیت‌ها و پیروزی‌های به دست آمده متاسفانه شاهد مشکلات، عقب ماندگیها و ناکارآمدیهایی نیز هستیم که نتیجهی این مسائل متاسفانه منجر به کاهش اعتماد عمومیِ مردم به مجموعه اجرایی و مدیریتی کشور گردیده است!

مردمی که در طول ۴۲ سال گذشته از نثار هرگونه سرمایه و ظرفیتی برای حفظ و پیشبرد اهداف انقلاب و نظام دریغ نورزیدهاند امروز از مدیران و مسئولان اجرایی کشور شدیداً ناراحت و گلهمندند و تلاش و اقدام برای وقوع تحولی عظیم و همه جانبه جهت عبور از وضعیت نامطلوب کنونی را مطالبه می نمایند.

بنابراین کشور تحول میخواهد، تحولی که سه اصل دارد که ضرورتاً این اصول باید قابل سنجش و ارزیابی باشد.

 تحولی سه گانه مبتنی بر برنامهای دقیق و حساب شده، کارنامه‌ای موفق، قابل اتکاء و روشن برمبنای نیروی انسانی کارآمد، طراحی و پایه گذاری شود که نتیجهی آن ایجاد *ایران قوی* است.

*برادرانِ عزیز*

ما مدیران باید در مقابل ناکارآمدی ها و کاستیهای حاکمیتی جانب توده مردم را بگیریم و به آنها حق دهیم. باید بپذیریم که وجود برخی بی عملیها، کم عملیها، دیر عملیها، سوء مدیریتها و ندانم کاریها یک واقعیت است و نمی‌توان آن را انکار کرد!

مردم از سفره، اقتصاد و معیشت خود به شدت ناراضی هستند و این نارضایتی برخاسته از زیادهخواهی و رفاهطلبی مردم نیست بلکه در حقیقت آنها دچار تنگنا و دشواری شدهاند. متهم این وضعیت ناراحت کننده کارگزاران هستند نه انقلاب!

چشم امید مستضعفین و محرومین سختیدیده و رنجکشیده به این انتخابات است و ما باید با ارتقاء محسوس کارآمدی و و توزیع عادلانه فرصتها و امکانات انقلاب اسلامی را از اتهام ناتوانی و ناکارآمدی برهانیم.

باید این انتخابات تبدیل به یک فصل تازه و سرآغاز یک تحول همه جانبهی مدیریتی و پا نهادن چهرههای نو، گمنام، توانمند و بانشاط، همراه چهرههای امتحان پس داده به عرصه حکمرانی کشور شود.

ما از اهداف تعیین شده در *سند چشم انداز ۱۴۰۴ و همچنین سیاست‌های کلی* ابلاغی رهبر معظم انقلاب شدیداً عقب هستیم.

مردم از مشاهده ی ریاکاریها، تبعیضها، بی عدالتیها، اشرافیت سیاسی و اقتصادی، قول دادنها و عمل نکردنها و شنیدنِ اخبار روزانه فساد خسته شدهاند!

همه توان و اراده ی ما باید صرف استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های موجود در کشور خصوصاً جوانان با انگیزه، دانشمند، کارآمد، انقلابی اما منزوی برای ارتقاء امید و اعتماد مردم به نظام اسلامی و حل مشکلات و مسائلی که گریبانگیر کشور و مردم عزیزمان شده است گردد.

ورود به منازعات انتخاباتی و زد و خورد های سیاسی به هیچ عنوان به مصلحت کشور و مردم عزیز ما نیست! 

مردم از وضع کنونی که ناشی از سیاستزدگی، باندبازی و جناحگرایی می‌باشد خسته‌اند و از همه مسئولین و مدعیان توقع دارند که با کنار گذاشتن دعواها و منازعاتِ، دست در دست هم نهاده و با تکیه بر ظرفیتهای داخلی و بهرهمندی از موقعیت های بین المللی، هوشمندانه وبصورت جهادی و شبانه روزی مشکلات و مسائل کشور را حل نموده و طعم شیرین زندگی مومنانه و عزتمندانه را زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کام آن ها بچشانند و بنشانند.

با توجه به نکات عرض شده میتوان انتخابات پیش رو را که در آغازین سالهای گام دوم انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد فصل مهمی در ایجاد یک تحول عظیم و همه جانبه در شیوه حکمرانی و مدیریت کشور به منظور *تحقق آرمان و شعارهای انقلاب اسلامی* و همچنین اصلاح رویههای اجرایی برای ساماندهی و ارائه *خدمت عادلانه، عزتمندانه و فراگیر به مردم عزیز ایران* دانست.

مهمترین تکلیفی که رهبر حکیم، از ما خواستهاند تلاش برای استقرار دولت جوان انقلابی به عنوان تنها راه علاج مشکلات کشور است.

تقریر و تفسیر ایشان از دولت جوان حزب‌اللهی را باید ملاک و مبنای حرکت خود قرار دهیم و البته جوانگرایی را به هیچ عنوان نباید به معنای پیرزدایی و تجربه ستیزی برداشت کنیم و از ایجاد دوقطبی از مفاهیم جوان_پیر و جوان گرایی_پیر زدایی باید جداً پرهیز کنیم.

البته جوانی و جوان صرفاً به منابع انسانی مربوط نمی شود فرایندها، قوانین، سازهها وکل یک سیستم باید جوانسازی شود.

از سوی دیگر تجربه هم به معنای سابقه و خاطره نیست! چه بسا افراد با سابقه‌ای که تجربه های موفقی نداشته‌اند و چه بسا جوانانی که با تجربه هستند. تجربه یک مفهوم تشکیکی است که مراتب دارد و حداقل و حداکثر.

باید انبوه کارآمدیهای نظام و انقلاب اسلامی روایت شود و کاظمی آشتیانیها، شهریاریها، احمدی روشنها، قاسم سلیمانیها، ستاریها، طهرانی مقدمها، فخری زادهها، همتها، آوینیها، صیادها، باکریها و باقریها زمام امور را به دست بگیرند.

از این رو اول خودم و سپس برادرانم را که قصد نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دارند دعوت میکنم تا بنای رقابت‌های انتخاباتی را نه دعوا و مناقشه و مجادله، بلکه صمیمیت و صداقت و برادریِ مخلصانه قرار دهیم.

*برادران بزرگوار*

مهمتر از از روز انتخابات فردای انتخابات است که باید با توکل بر خدای متعال، دست در دست هم، همگام و همدل در راستای اعتلای نام ایران عزیزمان در یک سنگر و تحت اراده و هدایتِ رهبر انقلاب و متکی و دلگرم به حضور و پشتیبانی مردم عزیز در مقابل همه خباثتها، رذالتها و دشمنیهای دشمنان اسلام و ایران خصوصاً آمریکای جهانخوار و رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت و ایستادگی نموده و برای ادای این امانت بزرگ و رساندن این کشتی طوفانزده به ساحل امنِ ایمان و آرامش تلاش و مجاهدت نماییم.

بیتردید چنین تفکر و اعتقادی میتواند زمینه ساز وقوع رقابتی سالم و جذاب و مومنانه شده و در نتیجه ایجاد نشاط فراگیر و عمومی و همچنین مشارکت حداکثری و مسئولانهی مردم عزیز و بزرگوارمان در این سرزمین کهن در انتخابات ۱۴۰۰ محقق سازد. 

به امید روزهای بهتر برای مردم ایران اسلامی

انشاءالله….

برادر شما سعیدمحمد

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی اینه وار شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 9:51

باسلام به نظر من اقای دکتر سعید محمد یکی از بهترین کاندید های ریاست جمهوریست وبه گفته ای رهبر انقلاب اسلامی هم جوان ومومن وهم انقالابی هست ومن باتمام وجودم برای ایشان ارزوی موفقیت میکنم انشالا به امید خداپیروز شود